Wakacje w mieście

ognisko koło Krakowa

Wakacje w mieście to stały rodzaj wypoczynku dla wielu młodych osób. Finanse, konieczność podjęcia pracy czy inne czynniki decydują o takiej formie spędzania czasu. Jednak nawet w najbardziej turystycznym mieście w Polsce czasem ciężko zorganizować sobie kreatywnie czas. Jak zatem spędzić wakacje w Krakowie?

Aktywnie w mieście
Kraków, jako duże miasto oferuje szereg możliwości spędzania czasu na powietrzu. Coraz modniejsze ostatnio otwarte siłownie czy strefy streetworkingu dostępne są na niemal każdym osiedlu. Miejsca takie umożliwiają nie tylko spotkania towarzyskie ale także pracę nad sprawnością, gibkością i siłą. Są też niemałą atrakcją dla mieszkańców, zwłaszcza jeśli trenują tam osoby mocno zaawansowane.
Zalogowanie do życia może mieć również formę jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerze. Podobnie jak siłownie, niczym grzyby po deszczu wyrastają tzw. skateparki. Są to miejsca o specjalnej nawierzchni oraz specyficznym ukształtowaniu terenu, dające pole do popisu śmiałkom lubiącym adrenalinę. Projektanci wyposażają je w szereg skoczni, podjazdów i stromizn oraz rurek, na których można wykonywać niemal podniebne akrobacje.

Spokój na łonie natury
Dla tych, którym zbrzydł zgiełk i hałas codzienności miejskiej, poleca się wypad do lasu czy parku. Jest wiele możliwości zorganizowania sobie wolnego czasu na powietrzu. Kiełbaski i ognisko koło Krakowa? Czemu nie! Otaczające miasto parki o dość sporych rozmiarach posiadają specjalnie wytyczone miejsca do bezpiecznego rozpalania ognia. W ich otoczeniu znajdują się malownicze szlaki turystyczne oraz inne atrakcje, jak ogrody zoologiczne czy akweny wodne. Te z kolei są chętnie odwiedzane również przez wędkarzy. Dla chętnych istnieje możliwość nauki jazdy konnej w licznych ośrodkach jeździeckich oraz wypady wierzchem w teren.