Skrawek morza w domu

aquaforest sklep

Akwarium jest dodatkiem do wystroju każdego wnętrza.

Ten fragment morskiej flory i fauny we własnym domu ma także wiele korzyści: patrzenie na pływające stworzonka jest relaksujące, dbanie o nie również. Niektórzy sądzą, że widok poruszających się rybek może poprawiać apetyt. Poniżej zatem parę słów o akwariach.

Słodkie czy słone?
Istnieje wiele możliwości hodowania wodnych stworzeń. Pierwszym, klasycznym pomysłem, nasuwającym się od razu na myśl, jest proste akwarium ze słodkowodnymi małymi kolorowymi rybkami. W zależności od potrzeb może być ono różnej wielkości oraz kształtu, z wieloma rybkami lub jedną, złotą. Innym rozwiązaniem jest posiadanie akwarium dla kraba lub aksolotla. Płazy i gady wodne nadają się do trzymania w akwariach o charakterze terrariów. Jest to rozwiązanie z pewnością ciekawsze. Innym pomysłem, dużo bardziej wymagającym, choć pozornie zwyczajnym, jest akwarium słonowodne.

Morze zamknięte w szkle?
Akwaria słonowodne są dość wymagającym przedsięwzięciem, jednak odpowiednio wyposażone i zadbane będą odwdzięczać się swoim urokiem i kolorami. Ze względu na rozmiary oraz mnogość gatunków zwierząt, jakie można w nich hodować, raczej powinny być duże. Podstawowym komponentem akwarium morskiego są koralowce i skały. To na podstawie ich ilości oblicza się pojemność akwarium – ok 10 litrów wody na 1,5 kilograma skały. Akwarium takie potrzebuje specjalnego oświetlenia, które zapewni odpowiednie warunki mikroorganizmom zamieszkującym skały. Warto więc zaopatrzyć się w wyselekcjonowane produkty u profesjonalistów takich jak aquaforest sklep. W utrzymaniu akwarium morskiego nie ma miejsca na pomyłkę, gdyż nawet jedno małe niedociągnięcie grozi zawaleniem całego mikro ekosystemu. W jego skład wchodzi wiele ogniw, począwszy od wspomnianych skał i zamieszkujących je bakterii i koralowców, poprzez ślimaki, a na rybach skończywszy. Ważny jest także odpowiedni dobór gatunków wspomnianych ryb, aby na siebie nie polowały, tylko ładnie współgrały.