Przeciwwskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej

Mimo iż depilacja laserowa uznawana jest obecnie za najlepszą metodę służącą pozbywaniu się zbędnego owłosienia, istnieje cała lista przeciwwskazań do przeprowadzania tego zabiegu. Jeśli nie chcesz sobie zaszkodzić, a jednocześnie miałaś zamiar odwiedzić w najbliższym czasie studio laser warszawa, dowiedz się po prostu, czy wolno ci jest to zrobić w sposób całkowicie bezpieczny. Sprawdź przeciwwskazania do depilacji laserowej i sama przyjrzyj się im uważnie.

Zanim podejmiesz się takiego zabiegu, lekarz pracujący w gabinecie depilacji przeprowadzi z tobą krótki wywiad lekarski. W pierwszej kolejności będzie chciał dowiedzieć się, czy twoja skóra ma aktualnie naturalny koloryt, czy może jest jednak delikatnie opalona. Jeśli w ostatnim czasie byłaś na wakacjach w ciepłych krajach, będziesz musiała wstrzymać się ze swoją depilacją na kilka miesięcy. Poczekaj, aż cała opalenizna zejdzie z twojej skóry – gdybyś w takim stanie poddała się depilacji laserowej, mogłabyś nieumyślnie doprowadzić do pojawienia się nowych blizn i przebarwień na ciele.
	studio laser warszawa

Kolejnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia depilacji laserowej będzie stosowanie leków światłouczulających. Jeżeli sama stosujesz takie preparaty, koniecznie wspomnij o tym swojemu lekarzowi – do tej grupy lekarstw zaliczają się m.in. antydepresanty, antybiotyki oraz farmakologiczne substancje leczące trądzik. Studio laser warszawa nie przeprowadzi też u ciebie zabiegu, jeżeli akurat jesteś w ciąży i spodziewasz się dziecka. Wszelkiego rodzaju infekcje – nawet zwykła grypa bądź zmiany o podłożu grzybiczym – są kolejnymi przeciwwskazaniami do tego zabiegu.

Zwróć również uwagę na koloryt swoich włosków. Jeżeli są one bardzo jasne – blond, rude lub siwe – zabieg depilacji laserowej może okazać się u ciebie nie do końca efektywny. Wiązki laserowe często nie łapią tak jasnych włosków i przez to nie są w stanie usunąć ich w pełni. Depilacja tego rodzaju polecana jest przede wszystkim tym kobietom, których owłosienie jest grube, ciemne i mocne.