Wszystko o przewodniku duchowym

Dlaczego możemy potrzebować wsparcia?

W życiu każdego z nas nadchodzi moment zwątpienia czy chociażby dezorientacji. W czasach rozwiniętej technologii, szybkiego przepływu informacji, globalizacji i social media ta dezorientacja może dotyczyć większej ilości osób. W takich wypadkach należy wystrzegać się półśrodków w postaci na przykład uzależnień – rozwiązaniem jest przewodnik duchowy.

Misja przewodnika duchowego

Ludzie często mają opory ze zgłoszeniem się do takiej osoby, z powodu błędnego skojarzenia z terapią psychologiczną. Chociaż w terapii nie ma oczywiście nic złego, kierownictwo duchowe polega na czymś całkowicie innym. Psycholog najczęściej szuka przyczyn samopoczucia pacjenta w jego otoczeniu, czy to teraźniejszym czy przeszłym. Natomiast uzdrowiciel duchowy skupia się na pokazaniu nam samych siebie. Na odizolowaniu naszego ja od czynników zewnętrznych. Pozwala to na zdystansowanie się i lepsze zrozumienie naszego połączenia. Przewodnik duchowy w żadnym stopniu nie nakłania nas do brania leków, nie manipuluje również naszą percepcją rzeczywistości. Jego misją jest doprowadzenie nas do naszego naturalnego stanu umysłu. Stan ten jest zniekształcony przez między innymi role społeczne, które nauczyliśmy się przyjmować w domu, szkole, pracy, czy jako obywatel danego kraju. To właśnie te zniekształcenia które wchodzą ze sobą nawzajem w konflikt, powodują złe samopoczucie.

Postawa pacjenta

Rozwiązaniem jest właśnie kierownictwo duchowe poprowadzone przez uzdrowiciela duchowego. Z tego powodu ważnym jest bardzo nastawienie pacjenta. Musi podchodzić do całego procesu bez sceptycyzmu czy niechęci. Sama wola do zmiany jest podstawą dobrego kierownictwa duchowego. Przewodnik duchowy zwraca uwagę klienta na między innymi na jego podejście do materialnych własności. To przywiązanie jest również jednym z powodów złego samopoczucia, wynika to głównie z faktu przemijalności życia materialnego. Uzdrowiciel duchowy uczy również dystansu do tego aspektu codzienności, uwalniając pacjenta od wielu stresów, presji oraz obaw.