Naprawa pieców gazowych Szczecin

Każdy z nas chciałby mieć ciepło w domu. Ale ogrzewanie domu jest ostatnio dość drogim wydatkiem dla budżetu domowego. Są różnego rodzaju sposoby ogrzewania, piece na drewno, piece olejowe czy piece gazowe. I wtedy potrzebna jest własnie naprawa, (w Szczecinie to naprawa pieców gazowych Szczecin). Te ostatnie gazowe są mało zawodne ale czasem się psują. Najpierw dowiedzmy się czym są piecyki gazowe.

Specyfikacja

Piecyk gazowy to nic innego jak podgrzewacz ciepłej wody użytkowej, podgrzewacz tak zwany CWU (c.w.u.) – urządzenie często stosowane w domowej instalacji wodnej, jako rozpowszechniony i skuteczny sposób przygotowywania ciepłej wody użytkowej dla pojedynczego odbiorcy jak, jak i dla szerszego odbiorcy firmowego, tak zagranicznego jak i Polskiego. Spotykane w łazienkach,piwniczkach lub bezpośrednio przy kotłach, będących źródłem energii cieplnej która nie jest droga. W piecyku gazowym (inaczej podgrzewacz gazowy) woda przepływa przez rurki miedziane i wężownice która jest połączona (stanowiąc jedną całość) z wymiennikiem punktowym ciepła umieszczonym nad palnikiem gazowym, składającym się niejednoznacznie acz często z miedzianych rurek, do których zazwyczaj przylutowane są lamele znacznie bardziej powiększające ich powierzchnię cieplną.

naprawa pieców gazowych szczecin

Ciepło spalania tego gazu zostaje wyłącznie przez przekazane od lamelki do rurek, a te z kolei dobrze przekazują je wodzie. Wymiennik ciepła wraz z już omawianą wężownicą potocznie nazywa się nagrzewnicą , i jest to wyrażenie poprawne. Ponieważ główny palnik gazowy posiada dużą moc termo cieplną, podczas spalania w nim rzeczonego gazu musi przez nagrzewnicę cały czas przepływać bardzo zimna woda (inaczej podgrzewacz może się szybko przegrzać i zniszczyć, a wtedy wrząca woda może rozsadzić naszą wężownicę). Dlatego do napraw piecyków gazowych należy zatrudniać wykwalifikowane i bardzo doświadczone firmy.