Konserwacja skór naturalnych- co warto wiedzieć

Skóry naturalne są cenione ze względu na swoją długowieczność. Jednak w przeciwieństwie do skór ekologicznych czy innych sztucznych materiałów wymagają uważnej pielęgnacji. Odpowiednio zadbane skórzane buty czy kurtka mogą przetrwać lata, zachowując dobry wygląd. Jak dbać o skórzane wyroby?

skóry naturalne

Skóry naturalne- czego unikać w pielęgnacji?

Choć skóra naturalna to wytrzymały materiał, nie wybacza błędów w pielęgnacji. Łatwo ją zniszczyć, stosując nieodpowiednie preparaty i metody. Czego unikać przy dbaniu o skóry naturalne?

  • Szare mydło- wysusza skórę i powoduje jej pękanie. Do czyszczenia skór najlepiej używać specjalnie do tego przeznaczonych, łagodnych preparatów
  • Suszenie na słońcu lub bezpośrednio przy źródle ciepła- skóry naturalne mogą stracić kolor i elastyczność
  • Nakładanie produktów pielęgnacyjnych na mokrą skórę- powinno się zaczekać do jej całkowitego wyschnięcia
  • Używanie zbyt szorstkich ściereczek do czyszczenia powierzchni- skóry naturalne łatwo ulegają zarysowaniu- najlepiej wykorzystywać do tego miękkie ścierki z mikrofibry

Impregnat- na co zwrócić uwagę

Impregnacja to ważny element pielęgnacji skórzanych produktów. Zwiększa szczelność materiału i jego odporność na warunki atmosferyczne. Warto zainwestować w droższy środek o dobrym składzie, który nie spowoduje odbarwienia skóry. Skóry naturalne impregnujemy po zakupie, przed rozpoczęciem użytkowania oraz po każdym przemoczeniu.

skóry naturalne

Pasty i woski- sposób, aby skóry naturalne zachowały estetyczny wygląd

Pastowanie butów to najprostszy sposób, aby nabrały one blasku. Odpowiednio dobrana pasta lub wosk ożywi nawet stare i podniszczone buty. Wosk lepiej chroni obuwie przed zanieczyszczeniami i wilgocią, natomiast pasta jest delikatniejsza i wnika w głąb skóry, pielęgnując ją. Przed nakładaniem preparatu pielęgnacyjnego buty należy wyczyścić i pozostawić do wysuszenia. Należy również unikać nakładania na skóry naturalne zbyt grubej warstwy produktu- spowoduje to przyciąganie brudu i kurzu.

Dowiedz się więcej na temat skór naturalnych na stronie https://sklep.morapel.pl/pl/175-skory-naturalne