Dyskrecja i prostota

Profesjonalny monitoring

Kamera to jeden z najważniejszych elementów sprawnie działającego monitoringu. Jeszcze jakiś czas temu popularne były kamery czarno- białe, lecz teraz już to przeszłość. Obecnie w różnego rodzaju systemach wykorzystywane są wysokiej jakości kamery kolorowe z przetwornikami CCD. Główny atut, który cechuje powyższe kamery to bardzo dobra jakość obrazu. Warto również zwrócić uwagę na kamery HD czy też IP.

W zależności od potrzeb użytkownika, dobrze dobrana kamera ma wpływ na efektywność całego systemu monitoringu. Dlatego warto się zastanowić i wybrać mądrze. Dzisiaj chciałbym przedstawić państwu kamery kopułkowe. Postaram się nakreślić ich zastosowanie i główne atuty.

Zalety kamery kopułkowej

kamera kopułkowa

A więc, kamera kopułkowa to doskonałe rozwiązanie dla systemów, gdzie ważna przede wszystkim jest dyskrecja. To kompaktowe i elastyczne urządzenia, oferujące fenomenalną jakość obrazu, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne! Obraz rejestrowany jest w trybie szerokokątnym. Sprawdzają się świetnie za równo wewnątrz jak i zewnątrz budynku. Dlaczego ów kamery są dyskretne? Zwykle mieszczą się w dłoni, czyli są to kamery małego formatu, co jednak nie ma żadnego wpływu na jakość działania! Przy montażu zachowujemy pełną estetykę, nie zachwieje nam to koncepcji estetycznej chociażby w biurze… Kamerą możemy zdalnie sterować, za pomocą komputera. Także nie musimy fizycznie męczyć się godzinami z poprawną konfiguracją, mamy do dyspozycji oprogramowanie, które znacznie ułatwi profesjonalną konfigurację. Montaż urządzenia z kolei jest bardzo szybki i prosty. Szeroka gama akcesoriów umożliwi nam montaż kamery nawet w bardzo zmyślnych miejscach, kanciasty sufit nie będzie stanowił większego problemu. Powyższe kamery zasilane są za pośrednictwem sieci elektrycznej, tudzież bezpośrednio z pomocą przewodu sieciowego Ethernet.