Gdzie trenować boks?

Warszawa boks

Boks należy do sportów, które należy uprawiać w określonych miejscach, z odpowiednim sprzętem oraz pod okiem trenerów, najlepiej doświadczonych.
Oczywiście na upartego można „uprawiać” boks byle gdzie i byle jak, ale wówczas narażamy się na ryzyko urazów i kontuzji, a przy tym nasze postępy od strony sportowej mogą być delikatnie mówiąc – mierne.
Jeśli podjęliśmy już decyzję, że chcemy zacząć trenować boks, to na pewno większe ośrodki miejskie będą lepiej do tego przygotowane. W małych miastach i miejscowościach możemy spotkać się nawet z sytuacją, że nie będzie żadnego klubu bokserskiego i żadnej sekcji sportowej związanej z boksem. Tak więc żeby uprawiać boks Warszawa, Katowice, Kraków, Szczecin, Poznań i w ogóle większość dużych polskich miast będą odpowiednimi miejscami do rozpoczęcia przygody z tym ciekawym, ale też bardzo wymagającym sportem.

Ale co ma począć ktoś, kto nie mieszka w żadnym z większych miast? Ba, ma do takiego miasta na tyle daleko, że dojeżdżanie na treningi ze względów logistycznych nie wchodzi w grę? W takim przypadku rzeczywiście jest to pewna bariera, ale nie ma sytuacji bez wyjścia. Szybko może się okazać, że jeśli naprawdę chcemy trenować boks Warszawa, Gdańsk czy Rzeszów wcale nie są nam do tego niezbędne!
Po pierwsze można zdecydować się na współpracę on-line z wybranym przez siebie trenerem. Na pewno nie będzie taki trening tym samym, co spotkanie na żywo, ale na pewno kontakt z doświadczonym trenerem przez internet może przynieść wiele pożytku. Przynajmniej na początku przygody z boksem.
Po drugie można samemu zdobywać wiedzę z zakresu boksu, korzystając z różnego rodzaju opracowań lub z internetu.
Jeśli po dłuższym okresie czasu okaże się, że nasza pasja nie przygasa, a wręcz przeciwnie – chcemy ją dalej pielęgnować i rozwijać, to wówczas nie pozostanie nam już nic innego jak tylko przeprowadzić się do miasta, w którym znajduje się odpowiadający naszym wymaganiom klub bokserski, ewentualnie zdecydować się jednak – kosztem czasu i pieniędzy – na okresowe dojazdy na treningi.